Masz pytanie - zadzwoń: 61 307 01 49 lub napisz: biuro@iist.pl
Zadzwoń: 61 307 01 49 lub napisz: biuro@iist.pl
Odwiedź nas na:

Zamówienia publiczne do 170 000 zł oraz tryb podstawowy w Prawie zamówień publicznych - 2-dniowe warsztaty praktyczne.

od: 2026-09-21 do: 2026-09-22 - termin gwarantowany Szkolenie online 1190 zł Liczba osób:
Zapisz się
od: 2026-09-21 do: 2026-09-22 Warszawa 1290 zł Liczba osób:
Zapisz się
od: 2026-09-21 do: 2026-09-22 Gdańsk 1290 zł Liczba osób:
Zapisz się
od: 2026-10-19 do: 2026-10-20 Szkolenie online 1390 zł Liczba osób:
Zapisz się
od: 2026-10-19 do: 2026-10-20 Poznań 1490 zł Liczba osób:
Zapisz się
od: 2026-10-19 do: 2026-10-20 Kraków 1490 zł Liczba osób:
Zapisz się
od: 2026-11-23 do: 2026-11-24 Szkolenie online 1390 zł Liczba osób:
Zapisz się
od: 2026-11-23 do: 2026-11-24 Katowice 1490 zł Liczba osób:
Zapisz się
od: 2026-11-23 do: 2026-11-24 Gdańsk 1490 zł Liczba osób:
Zapisz się
od: 2026-12-07 do: 2026-12-08 Szkolenie online 1390 zł Liczba osób:
Zapisz się
▼ Pokaż więcej ▲ Pokaż mniej

Pliki do pobrania:

Program szkolenia PDF Formularz zgłoszenia PDF Oświadczenie dot. podatku VAT

Grupa docelowa:

Przedmiotem zajęć są zagadnienia, które w obowiązującej ustawie Prawo zamówień publicznych zostały uregulowane w sposób odmienny niż w poprzednim stanie prawnym. W związku z tym do udziału w szkoleniu zapraszamy:
• pracowników wydziałów zamówień publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego oraz administracji rządowej;
• specjalistów ds. zamówień publicznych w jednostkach służby zdrowia, oświaty, szkolnictwa wyższego, służbach mundurowych, wymiarze sprawiedliwości, ośrodkach pomocy społecznej oraz urzędach pracy;
• przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego;
• przedstawicieli administracji rządowej;
• wszystkie osoby, które chcą zdobyć lub ugruntować kompleksową wiedzę z zakresu funkcjonowania systemu zamówień publicznych.

Cel szkolenia:

• Omówienie specyfiki udzielania tzw. „małych zamówień” o wartości poniżej 170 000 zł netto, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, w tym w szczególności: zasad szacowania wartości zamówienia, tworzenia i stosowania regulaminu udzielania zamówień, przygotowania i przeprowadzenia postępowania, wyboru właściwej procedury oraz odpowiedzialności za naruszenia przepisów w tym zakresie.
• W toku szkolenia omówione zostaną również zasady i procedury udzielania zamówień o wartości poniżej progów unijnych przy zastosowaniu tzw. trybu podstawowego (art. 275 i nast. ustawy Pzp), w tym m.in.: zasady komunikacji pomiędzy uczestnikami postępowania, przygotowanie postępowania, opracowanie dokumentów zamówienia oraz warianty wyboru oferty najkorzystniejszej.

Szkolenie zakończy się panelem dyskusyjnym, w trakcie którego uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu oraz omówienia problemów praktycznych.

Korzyści dla uczestników:

Udział w szkoleniu pozwoli uczestnikom:
• zapoznać się z aktualnymi zasadami udzielania zamówień o wartości poniżej 170 000 zł oraz z procedurą trybu podstawowego,
• zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie przygotowania i prowadzenia postępowań,
• usystematyzować i ugruntować wiedzę dotyczącą nowych rozwiązań, które nie funkcjonowały w poprzednim stanie prawnym,
• ograniczyć ryzyko popełniania błędów skutkujących naruszeniem przepisów lub odpowiedzialnością kontrolną.
 

Metodologia:

Szkolenie stacjonarne

Zajęcia są prowadzone metodą warsztatową opartą na aktywizacji uczestników szkolenia poprzez pracę w małych grupach, dyskusje na forum grupy oraz ćwiczenia, studia przypadków, scenki rodzajowe, pracę indywidualną, symulacje i mini- wykłady z omówieniem przykładów z życia i prezentacją multimedialną. Przedmiotem zajęć są realne trudności uwzględniające specyfikę danej branży oraz potrzeby i możliwości osób biorących udział w warsztatach. Uczestnicy uczą się poprzez doświadczenie ćwiczą różne sytuacje, mają możliwość konsultacji indywidualnych. Nauka poprzez kreatywność, elastyczność i osobiste doświadczenia jest najskuteczniejszą formą zdobywania nowych umiejętności.

DLACZEGO WARTO UCZESTNICZYĆ W SZKOLENIU ORGANIZOWANYM PRZEZ IIST?
  • kompetentny wykładowca - praktyk;
  • ciekawa forma prowadzenia zajęć;
  • możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji po szkoleniu;
  • udział w szkoleniach otwartych to dużo więcej niż poddanie się procesowi szkoleniowemu - to niepowtarzalna możliwość wymiany doświadczeń z ciekawymi, nierzadko inspirującymi ludźmi a także asumpt do nawiązania nowych, owocnych kontaktów zawodowych.

Szkolenie on-line:

• wygodna forma szkolenia - wystarczy dostęp do urządzenia z internetem (komputer, tablet, telefon), słuchawki lub głośniki i ulubiony fotel
• szkolenie realizowane jest w nowoczesnej formie w wirtualnym pokoju konferencyjnym i kameralnej grupie uczestników
• bierzesz udział w pełnowartościowym szkoleniu - Trener prowadzi zajęcia "na żywo" - widzisz go i słyszysz
• pokaz prezentacji, ankiet i ćwiczeń widzisz na ekranie swojego komputera w czasie rzeczywistym.
• podczas szkolenia Trener aktywizuje uczestników zadając pytania, na które można odpowiedzieć w czasie rzeczywistym
• otrzymujesz certyfikat wydany przez jedną z wiodących firm szkoleniowych w Polsce
• masz dostęp do konsultacji poszkoleniowych w formie e-mail do 4 tygodni po zrealizowanym szkoleniu
• otrzymujesz indywidualną kartę rabatową upoważniającą do 10% zniżki na wszystkie kolejne szkolenia stacjonarne i online organizowane przez IIST.

Program szkolenia:

PROGRAM SZKOLENIA BĘDZIE ODPOWIEDNIO ZAKTUALIZOWANY I REALIZOWANY ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM  W DNIU SZKOLENIA  STANEM PRAWNYM.

I. Cele i zadania ustawy Prawo zamówień publicznych
II. Omówienie aktualnego stanu prawnego oraz dokumentów pozaprawnych

Ustawa Prawo zamówień publicznych - zakres regulacji i podstawowe pojęcia
Ustawa o finansach publicznych - odpowiedzialność i powiązania z Pzp
Kodeks cywilny w zamówieniach publicznych
Wyjaśnienia, interpretacje i zalecenia Urzędu Zamówień Publicznych
III. Formy komunikacji między zamawiającym a wykonawcami
Środki komunikacji elektronicznej w postępowaniach o udzielenie zamówienia
Postać dokumentów: forma elektroniczna a elektroniczna kopia dokumentu
Kwalifikowany podpis elektroniczny - zasady weryfikacji i walidacji podpisu
Narzędzia do składania ofert - platforma e-Zamówienia, miniPortal, platformy komercyjne
IV. Przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia klasycznego
Zasady udzielania zamówień publicznych
Planowanie zamówień - plan finansowy a plan postępowań o udzielenie zamówień
Ustalanie szacunkowej wartości zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia, w tym konsultacje rynkowe
Przedmiotowe środki dowodowe
Warunki udziału w postępowaniu:
a) Podmiotowe środki dowodowe
b) Sposób opisywania warunków i ocena ich spełniania
c) Dokumenty i oświadczenia składane przez wykonawców
Kryteria oceny ofert
Opis przedmiotu zamówienia - najczęstsze błędy i ryzyka
V. Zamówienia o wartości poniżej 170 000 zł netto - tzw. „małe zamówienia”
Zamówienia podprogowe - jakie przepisy mają zastosowanie?
Udzielanie zamówień nieplanowanych - zasady ustalania wartości zamówienia
Zakaz zaniżania wartości zamówienia w celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy
Procedury udzielania zamówień - obowiązek czy dobra praktyka?
Zapisy obligatoryjne i fakultatywne w regulaminach udzielania zamówień
Wewnętrzne procedury udzielania zamówień podprogowych:
a) Zapytanie ofertowe do wybranych wykonawców
b) Negocjacje z jednym wykonawcą
Sposoby komunikacji w zamówieniach podprogowych
Rejestr zamówień podprogowych na potrzeby sprawozdawczości rocznej
Odpowiedzialność i możliwe naruszenia dyscypliny finansów publicznych przy udzielaniu zamówień podprogowych
VI. Zamówienia klasyczne o wartości mniejszej niż progi unijne - tryb podstawowy (art. 275 i nast. ustawy Pzp)
Dokumenty zamówienia:
a) Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ)
b) Opis potrzeb i wymagań (OPW)
Warianty prowadzenia postępowania w trybie podstawowym:
a) Tryb podstawowy bez negocjacji
b) Tryb podstawowy z możliwością negocjacji
c) Tryb podstawowy z obowiązkowymi negocjacjami
Wyjaśnienia treści dokumentów zamówienia - zasady i terminy zadawania pytań
Zmiana treści SWZ lub OPW
Terminy składania i otwarcia ofert, badanie i ocena ofert, termin związania ofertą
Wybór oferty najkorzystniejszej
VII. Panel dyskusyjny
Odpowiedzi na pytania uczestników, omówienie problemów praktycznych, analiza przykładów z praktyki zamawiających.

Informacje organizacyjne:

Harmonogram zajęć: Szkolenie stacjonarne
  • szkolenie trwa 2 dni (16h)
  • zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-18.00 pierwszego dnia oraz 09.00- 17.00 drugiego dnia
  • ze względu na warsztatową formę szkolenia maksymalna liczba uczestników to 15 osób
  • w programie szkolenia przewidziane są 2 przerwy kawowe oraz 2-daniowy obiad


Harmonogram zajęć: Szkolenie Online
  • szkolenie trwa 2 dni (łącznie 12h) i możesz w nim uczestniczyć z dowolnego miejsca dołączając do wirtualnego pokoju konferencyjnego wykorzystując urządzenie z dostępem do internetu
  • zajęcia odbywają się w godzinach 09.30-15.30 każdego dnia według harmonogramu

Dostęp do wirtualnego pokoju konferencyjnego zostanie przesłany na adres e-mail Uczestnika szkolenia na 7 dni przed terminem jego rozpoczęcia.

Wymagania techniczne: Komputer, smartfon lub tablet podłączony do internetu z prędkością łącza od 512 KB/sek.

Inwestycja:

Szkolenie stacjonarne

1590.00 zł netto (+23% VAT)

Dla jednostek budżetowych finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.

Cena zawiera:
  • uczestnictwo w szkoleniu,
  • materiały dydaktyczne [autorski podręcznik Uczestnika szkolenia, materiały dodatkowe wykorzystywane podczas warsztatów praktycznych]
  • materiały piśmiennicze [notatnik, długopis]
  • dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia
  • konsultacje poszkoleniowe
  • każdy z Uczestników otrzyma indywidualną kartę rabatową upoważniającą do 10% zniżki na wszystkie kolejne szkolenia otwarte organizowane przez Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST
  • oraz serwisy kawowe i obiadowe (nie obejmuje noclegu).
Cena szkolenia wraz z zakwaterowaniem:
  • Cena szkolenia dla 1 osoby wraz zakwaterowaniem na 1 dobę w pokoju 1-osobowym ze śniadaniem i kolacją: 2140 zł netto (+23% Vat)
  • Cena szkolenia dla 1 osoby wraz zakwaterowaniem na 1 dobę w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem i kolacją: 2020 zł netto (+23% Vat)

Szkolenie on-line

1490.00 zł netto (+23% VAT)

Dla jednostek budżetowych finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.

Cena zawiera:
  • uczestnictwo w szkoleniu on-line,
  • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej,
  • renomowany certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia (w wersji elektronicznej lub papierowej),
  • konsultacje poszkoleniowe
  • 10% zniżki na wszystkie kolejne szkolenia otwarte i on-line organizowane przez Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST.

Zgłoszenie:

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST należy wypełnić formularz zgłoszenia, a następnie po jego uzupełnieniu odesłać faksem (61 666 15 66) lub mailem (biuro@iist.pl) albo wypełnić formularz zgłoszenia online. Na podstawie przesłanych informacji skontaktujemy się z Państwem, aby potwierdzić Państwa uczestnictwo w wybranym wydarzeniu oraz przekazać pozostałe informacje organizacyjne.

Kontakt:

KONTAKT Z ORGANIZATOREM



Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST
ul. Wyspiańskiego 14/37
60-750 Poznań
tel.(61) 307 01 49
fax. (61) 666 15 66
e-mail biuro@iist.pl
www.iist.pl

Zachęcamy do współpracy z Międzynarodowym Instytutem Szkoleń Specjalistycznych IIST, ponieważ:
  • dążymy do spełnienia wszystkich potrzeb naszych Klientów w zakresie najwyższych standardów szkoleniowych;
  • oferujemy niedrogie i autorskie szkolenia, dostarczane przez profesjonalnych trenerów;
  • realizujemy szkolenia w kameralnych grupach aby zagwarantować Państwu możliwość zdobycia cennej i praktycznej wiedzy na podstawie interesujących warsztatów i ćwiczeń;
  • nieustannie ulepszamy sprawdzone metody dydaktyczne podnoszących jakość oferowanych usług;
  • podczas szkoleń wprowadzamy motywującą atmosferę gwarantującą osiąganie wysokich wyników;
  • uczestnikom naszych warsztatów i seminariów oferujemy profesjonalne doradztwo oraz bezpłatne konsultacje poszkoleniowe.

Kontakt:
Newsletter:
Zapisz się do naszego newslettera
Zapisz się
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2026 - Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST